Ogólna

Wykładzina elastyczna – nowinka, która dobrze się przyjęła

Wykładzina elastyczna to produkt do domów i biur, do niedawna nowinka rynkowa, która bardzo dobrze się przyjęła. Firmy produkujące takie wykładziny oferują doskonałą jakość w dobrej cenie, co ma znaczenie dla wymagających klientów. Elastyczne wykładziny są ciepłe, bardzo przyjazne oraz miłe w dotyku. Ich cena jest niewysoka i przystępna dla każdej kieszeni, można je kupić w wielu sklepach, w bardzo różnych wzorach oraz kolorach. Dostępne są gładkie, wzorzyste, eleganckie. Różnorodność dotyczy także materiału, z jakiego jest zrobiona – w sprzedaży są wykładziny kauczukowe, korkowe, z PCV czy linoleum. Produkt jest bardzo prosty w montażu, nie trzeba się więc tego obawiać. Wykładzinę może kupić każda osoba zainteresowana takim produktem. Na pewno warto wybrać wykładzinę elastyczną, jeśli nie ma się preferencji dotyczących np. dywanowej.

Takie podłogi są doskonałe do biur, pięknie wyglądają jako część zaplanowanej, przemyślanej aranżacji. Otóż, wykładzina elastyczna od znanej firmy cechuje dobra jakość, solidność oraz porządny wygląd. Powierzchnia jest bezspoinowa, ma szerokość nawet do pięciu metrów kwadratowych. Dobra jakość w przyzwoitej cenie stała się bardzo dobrym rozwiązaniem. Wzory są oryginalne, a to dodatkowy walor dekoracyjny, który sprawdza się przez bardzo długi czas. Mogą naśladować parkiet czy klepkę drewnianą. Mogą naśladować wzory chmur, skóry węża czy owoce. Jeśli wykładzina ma podkład chemiczny to nie wchłania wilgoci. Wkład mechaniczny z kolei gwarantuje odporność na obciążenia. Przy zakupie najważniejsza powinna być kwestia jakości, w tym przypadku jest bowiem znacznie ważniejsza od ceny. Tanie imitacje nie są tak efektowne, nie są też bardzo trwałe. Po zakupie wytrzymują w dobrym stanie rok czy dwa. Droższe produkty są na kilka lat czy kilkanaście lat.  Wykładziny elastyczne z pcv są jednorodne oraz niejednorodne. Te drugie nie nadają się na tarasy czy balkony. Mogą to być wykładziny jednowarstwowe lub wielowarstwowe. Im grubsze, tym są bardziej trwałe. Doceniane są także wykładziny z kauczuków syntetycznych. Są to elastyczne produkty, odporne na działanie olejów i smarów.

Wykładziny elastyczne są:

·     Niedrogie

·     Estetyczne

·     Łatwe do układania

·     Eleganckie

·     Zdrowe i higieniczne

·     Nie przyciągają kurzu, czyli są antystatyczne

·     Nie mają fug, a w fugach lubią gromadzić się bakterie

·     Są bezpieczne, mają amortyzację, co oznacza, że upadek na taką wykładzinę nie jest bardzo bolesny.

·     Najlepsze są wykładziny mające grubszą warstwę pianki, a stanie lub chodzenie po niej jest dobrym rozwiązaniem

·     Łatwo je układać – kupuje się ostry nóż, szpachlę do kleju i miarkę. Podłoże należy przygotować tak, aby było czyste, suche i twarde, równe. Położenie wykładziny elastycznej jest bardzo łatwe, nawet laik poradzi sobie z taką pracą. Innym sposobem jest ułożenie wykładziny na dwustronne taśmy. Bez konieczności klejenia do podłoża układa się taką taśmę szybko oraz łatwo. Niektóre wykładziny można montować na klik, czyli całkiem bez klejenia. Jest to łatwa i bardzo szybka metoda. Wykładzina elastyczna jest porządnie oznaczona – warto czytać oznaczenia, bo wiadomo, że dany produkt jest do salonu, a inny jest do kuchni czy łazienki.  Wykładzina elastyczna ma kilka warstw: spód, warstwę nośną, warstwę użytkową. Im grubsza jest dana wykładzina, tym trudniej jest ją ścierać. Niektóre wykładziny mają warstwę winylu z korkiem, które doskonale wyciszają każdą podłogę. Mają klasy użytkowe od 21 do 33. 21-22 są do sypialni, a 31-33 to wykładziny do instytucji, które wolno się zużywają oraz ścierają. Klasę P mają wykładziny ścieralne szybciej, a klasę T mają wykładziny ścierające się znacznie wolniej. Wykładziny o klasie M ścierają się bardzo szybko. Produkt jest na 15 lat, ale to te wykładziny niższej jakości. Droższe wykładziny mają gwarancję dożywotnią, co świadczy o wysokiej trwałości takiego produktu. Niektóre wykładziny są odporne na mróz oraz wilgoć. Wszystkie informacje o produkcie są umiejscowione na metce produktu.