Ogólna

Wirtualne biuro, czyli oddzielenie pracy od życia rodzinnego

Prowadząc własną działalność i wykonując większą część obowiązków z domu, często pracujemy całe dnie, a nawet noce, nie potrafiąc zorganizować czasu w taki sposób, aby oddzielić życie zawodowe od rodzinnego. O ile mieszkamy sami i nie jesteśmy niczym zobowiązani, nie jest to większym problemem, choć i tak dobrze byłoby taki czas lepiej zorganizować. Jednak szczególny problem pojawia się jeśli mamy rodzinę i zaczynamy jej poświęcać coraz mniej czasu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro. Jeśli trudno nam albo wręcz nie potrafimy pracując w domu ograniczyć czasu przeznaczonego na sprawy zawodowe, może lepiej będzie przenieść się do biura. Jednak nie na stałe, a tylko na jakiś czas, może na początek jeden, czy dwa dni w tygodniu, a może kilka godzin każdego dnia. W takiej sytuacji jednak nie jest opłacalne wynajmowanie biura na cały miesiąc, czy rok i właśnie dlatego warto skupić się na nieco innym rozwiązaniu.

Przestrzeń biurowa bez własnego biura

Jak to możliwe? Pracować przez część czasu w biurze w praktyce go nie posiadając? Odpowiedzią jest właśnie korzystanie z wirtualnego biura, Warszawa i inne miasta oferują nam w tym zakresie olbrzymi wybór, wiele udogodnień i konkurencyjne ceny. Tak więc wydając naprawdę niewiele, możemy skorzystać z takiego biura kilka razy w tygodniu, czy w miesiącu i kierować tam całą naszą korespondencję firmową, co niewątpliwie będzie dobrym pierwszym krokiem do oddzielenia życia zawodowego od rodzinnego. Już sam fakt przekierowania wszystkich listów i wysyłania ich z adresu wirtualnego biura spowoduje, że w domu poczujemy się nieco bardziej zrelaksowani i nie tak bardzo obciążeni pracą. Z kolei praca w biurze kilka dni w tygodniu, czy miesiącu może być dobrym wstępem do uporządkowania życia zawodowego. Pomoże nam określić bardziej sztywne i nieprzekraczalne godziny pracy, a kiedy już to osiągniemy, prawdopodobnie będziemy też lepiej zorganizowani jeśli chodzi o pracę w domu. Może się okazać, że już po kilku tygodniach, czy miesiącach pracy w wirtualnym biurze, nabierzemy dobrych nawyków w planowaniu i będziemy mogli z powrotem przenieść całą swoją pacę do domu, tym razem jednak oddzielając ją od życia rodzinnego.

Biuro wirtualne, a rodzina z dziećmi

Inną sprawą, która jest związana z wykonywaniem pracy z domu są dzieci. Jak wiadomo, potrzebują one dużo uwagi i mogą nas bardzo absorbować. Tak naprawdę pracując i jednocześnie poświęcając uwagę dzieciom, zazwyczaj ani z jednej, ani drugiej rzeczy nie wywiązujemy się należycie. Ponadto, przy takim sposobie rozplanowania czasu, spędzamy w pracy dużo więcej godzin, a przy tym jesteśmy mniej wydajni i produktywni. Korzystając z usług wirtualnego biura warszawskiego, czy też jakiegokolwiek innego, możemy przeznaczyć czas typowo na pracę, dzięki czemu bardziej się na niej skupimy, a co za tym idzie, szybciej skończymy dany projekt, czy zadania zaplanowane na dany dzień, a po powrocie do domu będziemy mogli całą swoją uwagę poświęcić rodzinie, a przede wszystkim dzieciom.