Ogólna

W jaki sposób uda się nam wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Zarówno jesień, jak i zima to okres, kiedy nasze ciało wymaga zastosowana najlepszych kosmetyków pielęgnujących. Styczność z ogrzanym powietrzem może przesuszyć naszą skórę, doprowadzając do jej pękania. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem balsam do ciała, dzięki któremu odżywimy skórę, a także nadamy jej elastyczności. Kosmetyki tego typu są bardzo skuteczne i korzystne. Podążając za poniższymi wskazówkami, na pewno uda się nam wyłonić najlepszy produkt dla siebie.

Bardzo szerokie działanie balsamów do ciała

Balsam do ciała do produkt, który skupia się szczególnie na odnowie naszej hydrolipidowej warstwy skóry. Podczas kąpieli warstwa ta może się ścierać, tak samo jak podczas noszenia grubszych ubrań w suchych pomieszczeniach, stąd bardzo ważne, aby korzystać z balsamów najwyższej jakości. Balsamy nie tylko odnawiają hydrolipidową warstwę, ale też odżywiają skórę, regulują pH skóry, a przy tym sprawiają, że staje się ona gładsza. Konsekwencją tego jest lepszy wygląd skóry i komfort podczas codziennego funkcjonowania. Kiedy skóra jest odpowiednio nawilżona, nie pojawią się na niej pęknięcia.

Po jakie balsamy do ciała warto sięgać?

Regenerujące balsamy

Produkty dla dojrzałych osób, ze skóra wyjątkowo zniszczoną. Takie produkty bogate są w witaminy oraz substancje, która mają odbudować skórę. Wszystko po to, aby skóra mogła odzyskać sprężystość i gładkość. Warto, jeśli balsam ma w składzie galakturoniany z kasztanowca, a także witaminę D3. Wsparciem skuteczności okażą się też proteiny jedwabiu oraz różnego typu owoce.

Nawilżające balsamy

Preparaty nawilżające przeznaczone są dla osób, które borykają się z dyskomfortem towarzyszącym skórze suchej. Problem występuje zwykle po kąpieli, gdyż powoduje ona większe napięcie skóry. Balsamy to wówczas najlepsze rozwiązanie, gdyż wchłaniają się one błyskawicznie.

Wyszczuplające oraz antycellulitowe balsamy

Balsamy tego typu wybierane są przez kobiety, których skóra nie posiada odpowiedniej jędrności, a także pojawiło się na niej dużo tkanki tłuszczowej. To sytuacja, kiedy powinno się zastosować balsamy, które są w stanie wpłynąć korzystnie na jędrność skóry, a także usprawniają pozbywanie się tłuszczu.

Brązujące balsamy

Ostatni rodzaj balsamów, szczególnie nadaje się dla wszystkich tych, którzy pragną posiadać skórę o delikatnie złotawym kolorze. Są to produkty, które w swym składzie posiadają naturalne barwniki, a także dihydroksyaceton, powodujące reakcję z białkiem. To szansa, aby skóra mogła nabrać ładnego koloru, wyglądając tym samym na opaloną. Balsamy brązujące, są zatem dedykowane tym, którym zależy na doskonałym kolorycie skóry.

W jaki sposób używać balsamów do ciała?

Okazuje się, że oprócz wyboru najlepszego balsamu do ciała, bardzo istotne jest też jego prawidłowe stosowanie. Dzięki temu, produkt przyniesie skórze jeszcze lepsze korzyści. Balsam warto stosować przynajmniej dwa razy dziennie. Niektóre preparaty stosuje się tylko raz w ciągu dnia, np. po wieczornej kąpieli. Wszystko z uwagi na to, że na czystej skórze balsam wchłania się zdecydowanie lepiej.

Warto mieć na uwadze także to, by brązujące, nawilżające oraz odżywcze balsamy nakładać na całe ciało. W wypadku tych antycellulitowych, aplikacja powinna dotyczyć wyłącznie tych miejsc, gdzie występuje nadmierna tkanka tłuszczowa. Spore znaczenie okazuje się mieć też metoda nakładania balsamu. Zaleca się, aby w tym czasie przez dłuższy czas masować skórę. To bowiem okazja, aby pobudzić tym samym krążenie, dzięki czemu kosmetyk lepiej wchłonie się w skórę, a zastosowanie będzie efektywniejsze. Zimą oraz jesienią warto sięgać po balsamy tłuste. Są to bowiem preparaty, które lepiej wesprą regenerację skóry.