Ogólna

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Sofii

Sofia jest stolicą Bułgarii położoną w zachodniej części kraju. Ten artykuł wskaże zalety podróżowania do Bułgarii, podając najważniejsze zabytki stolicy.

1. Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Sofii – poznaj główny zabytek stolicy

2. Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd – jak dojechać do Sofii?

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Sofii – poznaj główny zabytek stolicy

Otóż, ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd jest gwarantem poznania każdej stolicy europejskiej, bez ryzyka ponoszenia znacznych kosztów leczenia w razie choroby, czy też wypadku komunikacyjnego.

Jeśli ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd jest już zakupione, pora poznać główną atrakcję miasta. Miejscem, który jest zdecydowanie wizytówką miasta jest Sobór Świętego Aleksandra Newskiego. Jest to prawosławna świątynia w stylu nowo bizantyjskim. Katedra została wybudowana na część Aleksandra drugiego. Sobór Świętego Aleksandra Newskiego jest największym kościołem prawosławnym w wschodniej Europie i miejscem, które musi odwiedzić każdy turysta.

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd – jak dojechać do Sofii?

Szczęśliwi posiadacze renomowanego ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd mają kilka sposobów na dotarcie do stolicy Bułgarii:

– samolotem – najszybciej i najwygodniej jest podróżować samolotem – Sofia posiada lotnisko, które obsługuje głównie loty krajowe oraz międzynarodowe.

– autokarem – obecnie z Polski jest kilka połączeń regularnych autokarowych do stolicy Sofii. Cała podróż trwa około 24 godzin

– samochodem – nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać do Sofii własnym samochodem. W Bułgarii są autostrady, które znacznie ułatwiają poruszanie się po kraju.

Sofia i odwiedzenie Soboru Świętego Aleksandra Newskiego to obowiązkowe punkty na mapie każdego europejskiego turysty. Tylko świadomi i odpowiedzialni turyści z aktualnym ubezpieczeniem zdrowotnym na wyjazd mają możliwość cieszenia się z uroków Sofii.