Ogólna

Tabletki ziołowe bez recepty na sen

Tabletki nasenne, które bazują na ziołach, są dostępne dla nas bez recepty. Warto wiedzieć, że leki ziołowe zawierają w sobie wyciągi z chmielu, koziołka lekarskiego, głogu, melisy lub też dziurawca. Gdy pojawił się w naszym życiu problem ze snem, wtedy powinniśmy udać się do apteki i nabyć skuteczne leki nasenne. Leki te można dostać bez recepty lub po wcześniejszej wizycie u lekarza, otrzymać na nie receptę.

Na co uważać, gdy decydujemy się na stosowanie tabletek nasennych?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że tabletki ziołowe, które są sprzedawane bez recepty, w żaden sposób nie wywołują skutków ubocznych. Z tego musimy zdawać sobie sprawę, dlatego te tabletki nasenne są bezpieczne dla naszego zdrowia oraz organizmu. Nie wolno jednak przesadzać z nadmiernym dawkowaniem, gdyż może się to dla nas źle skończyć. W sytuacji, kiedy nie będzie zauważonej poprawy i bezsenność nie minie, wtedy musimy skontaktować się z naszym lekarzem. Zaburzenia snu mogę być symptomem choroby. Z tego faktu musimy zdawać sobie sprawę i nie możemy go lekceważyć. Tabletki na sen bez recepty nie wywołują snu fizjologicznego. To sprawia, że po obudzeniu się możemy być w stanie lekkiego otępienia lub możemy odczuwać zmęczenie.

Kiedy nie wolno stosować tabletek nasennych?

Na pewno jest to zabronione u kobiet, które są w ciąży. Takie osoby nie mogą stosować leków nasennych. Wynika to z tego, że substancje przenikają przez łożysko oraz wykazują różne działania teratogenne na płód. Zażywanie leków nasennych przez kobiety w ciąży może powodować niewydolność oddechową u noworodka. Na tę kwestię kobiety w ciąży muszą zwrócić baczną uwagę. Również matki karmiące piersią nie mogą zażywać tabletek nasennych. Wtedy mogą pojawić się różne choroby nerek lub porfiria. Dwa rodzaje tabletek nasennych (takie jak barbiturany oraz benzodiazepiny) mogą być przyczyną nieporządnych objawów. Trzeba wiedzieć, że barbiturany są związkami bardzo toksycznymi dla naszego organizmu. Kiedy mamy problemy ze snem, oczywiście powinniśmy korzystać z zalecanych przez lekarza tabletek, ale musimy je odpowiedniego dawkować.