Ogólna

Szukasz przedszkola? Sprawdź którego NIE wybierać!

Jeżeli jesteś rodzicem, z całą pewnością zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo i mogło korzystać z najlepszych dostępnych możliwości. A te daje przede wszystkim nowoczesne przedszkole na warszawskim Ursynowie – wśród wielu placówek możesz znaleźć taką, która będzie idealna, ale również taką, która nie spełni oczekiwań dziecka. Sprawdźmy jakie cechy dyskwalifikują przedszkole i którego NIE WARTO wybierać!

Przedszkole na Warszawskim Ursynowie – 5 razy NIE

Każde przedszkola Warszawa Ursynów można zweryfikować pod kątem jego negatywnych cech – przekonasz się o nich dokładnie zapoznając się z ofertą na stronie internetowej, poznając opinie innych rodziców, a także odwiedzając placówkę. Co dyskwalifikuje przedszkole? 5 rzeczy!

Po pierwsze – Przedszkole NIE posiada odpowiedniej kadry

Jak wiadomo największą siłą każdej placówki, która bierze pod opiekę najmłodszych, powinna być kadra specjalistów – wykwalifikowana, doświadczona i zaangażowana. Niestety, nie wszystkie przedszkola są w stanie to zapewnić – czasami zdarza się, że opiekunowie nie posiadają wystarczających kwalifikacji, nie są odpowiednio doświadczeni albo brakuje im odpowiedniego podejścia do dziecka.

Jaki ma to wpływ na dziecko? Po pierwsze nie będzie ono czynić wystarczających postępów edukacyjnych, a po drugie nie zostanie mu zapewnione odpowiednie poczucie bezpieczeństwa, co może znacząco wpłynąć na jego samopoczucie. Warto więc zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę.

Po drugie – Przedszkole NIE zapewnia odpowiedniego poziomu edukacji

To kolejna dyskwalifikująca placówkę kwestia – zajęcia powinny być profesjonalne i różnorodne, a często niestety tak nie jest i, poza nauką czytania, pisania czy liczenia, specjaliści nie są w stanie zaoferować wiele więcej. A tymczasem w dzisiejszych czasach standardem są zajęcia z języka angielskiego, zajęcia taneczne i plastyczne, a nawet joga – wybierz przedszkole, które oferuje takie rozwiązania i w ten sposób zapewnia dziecku poszerzanie horyzontów, a także rozwijanie talentów.

Po trzecie – Przedszkole NIE oferuje wysokiego standardu i wyposażenia

Bardzo istotną kwestią jest również to, jaki jest standard pomieszczeń w obiektach placówki i czy oferuje ono odpowiednie wyposażenie. Jeżeli widzisz, że pomieszczenia, w których znajdować się będzie Twoje dziecko nie są wystarczająco eleganckie i komfortowe, a do tego w obiekcie brakuje istotnego wyposażenia, takiego jak materiały edukacyjne, gry czy zabawy – poszukaj innego.

Co więcej – zwróć uwagę, czy przedszkole na warszawskim Ursynowie posiada nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Jeżeli nie, zdecydowanie poszukaj takiego, które jest w stanie zapewnić Twojemu dziecku zabawę na świeżym powietrzu.

Po czwarte – Przedszkole NIE oferuje odpowiedniego wyżywienia

Zdrowe, pełnowartościowe i smaczne posiłki to podstawa, dzięki której Twoje dziecko będzie mogło spędzić w placówce cały dzień i czuć się doskonale przez wiele godzin. Niestety, nie wszystkie placówki są w stanie zapewnić odpowiednią jakość wyżywienia czy wystarczające porcje albo różnorodność dań – warto więc zapoznać się z jadłospisem, który może być bardzo dobrym wyznacznikiem jakości usług.

Po piąte – Przedszkole NIE ma dobrych opinii

No i na koniec opinie innych rodziców, które są wbrew pozorom bardzo istotne i mogą uświadomić Cię, że dane przedszkole nie świadczy usług na wysokim poziomie. Wszelkiego rodzaju recenzje i oceny znajdziesz przede wszystkim w Internecie – w Google i na portalach społecznościowych. Warto zapoznać się z nimi i w ten sposób wyeliminować ryzyko zapisania dziecka do placówki, która nie zadba o niego w należyty sposób.

Oczywiście są też inne kwestie, które mówią o niskiej jakości usług – np. brak stałego kontaktu z rodzicami albo monitoringu. Zwracaj uwagę na niedociągnięcia i złe cechy przedszkola, a im więcej ich będzie, tym z większym przekonaniem poszukaj innej placówki, która będzie w stanie zadbać o szczęście i zadowolenie Twojej pociechy.