Ogólna

Sposoby walki z alkoholizmem – wszywka alkoholowa

Sposobów na walkę z alkoholizmem jest wiele. Można poddać się terapii z psychologiem lub terapeutą, można również skorzystać z zamkniętych ośrodków leczenia uzależnienia. Niektórzy decydują się na spotkania w grupach AA, gdzie panuje wsparcie osób z podobnymi problemami. My dzisiaj opowiemy o innym sposobie na walkę z alkoholizmem – wszywce alkoholowej.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to substancja, która pod wpływem zetknięcia się z alkoholem, wywołuje silne reakcje alergiczne. Są one niebezpieczne dla zdrowia i życia. Wszywka alkoholowa Warszawa, wszywana jest podskórnie w postaci tabletki. Nie jest widoczna.

Czy wszywka jest bezpieczna?

Wszywka alkoholowa, znana również jako speral, jest bardzo bezpieczna, pod warunkiem, że w czasie jej działania, a wiec ok. 10 miesięcy, osoba uzależniona nie będzie spożywała alkoholu pod żadną postacią.

Czy to dobry pomysł?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Dla jednych psychoterapia będzie najlepszym rozwiązaniem. Inni nie poradzą sobie ze swoim nałogiem sami, dlatego muszą skorzystać z ośrodków zamkniętych, w których dostęp do alkoholu jest niemożliwy. Ale jest też wiele takich osób, które mają bardzo silną wolę i potrafią przestać pić, pomimo zachęt płynących z otaczającego świata. Właśnie dla takich osób wszywka alkoholowa jest najlepszym rozwiązaniem. Należy przecież pamiętać, że w końcu trzeba będzie stawić czoła normalnemu życiu, w którym alkohol występuje i jest jego częścią. Im wcześniej będziesz potrafił to zrobić – tym lepiej.

Alkoholizm niszczy wszystko

Alkohol jest chorobą, która potrafi naprawdę wiele zniszczyć w naszym życiu. Co takiego? Najbardziej odczuwalne są sutki utraty więzi z najbliższymi. Małżonkowie, dzieci, ale również rodzice po prostu zaczynają się nas bać lub zupełnie się odsuwają – jest to zupełnie zrozumiałe – dla alkoholika liczy się wyłącznie alkohol i wszystko inne schodzi na drugi plan. Dodatkowo, często nie pamięta on swoich zachowań.

Alkohol niszczy również pracę, a więc to nad czym często pracujemy przez wiele lat. Wykształcenie, wieloletnie starania i awansy, ciężka praca, szacunek współpracowników i podwładnych – wszystko to można stracić w bardzo krótkim czasie.

Oczywiście alkohol powoduje również utratę większości kontaktów towarzyskich – zdobywa się nowe wśród osób uzależnionych, alkoholików – są to kontakty, które jeszcze bardziej ściągają na dno.

Chcesz uniknąć tego wszystkiego? Spróbuj podjąć jak najskuteczniejszą walkę!