Ogólna

Słuchawki, a miejsce użytkowania

Słuchawki towarzysza nam na co dzień zarówno w domu, w drodze czy w pracy. Mniejsze czy większe, bezprzewodowe czy z kabelkiem są wiernymi przyjaciółmi każdego  z nas, gdy trzeba odciąć się od hałasu w komunikacji miejskiej lub gdy chcemy porozmawiać z kimś przez telefon i lepiej go słyszeć. Słuchawki to jeden z gadżetów, który posiada każdy i nieustannie jest chętnie kupowany. Jednak słuchawki douszne czy słuchawki nagłowne w zależności od miejsca, w jakim sa używane i w jakim celu pozostawiają duży wybór możliwości. Inne będą słuchawki w call centre i odmienne w studiu muzycznym.

Praca na słuchawce

Potocznie nazywana „pracą na słuchawce” branże call centre opiera się na zajęciu, jakim jest dzwonienie do potencjalnych lub stałych klientów i przeprowadzanie z nimi rozmów, w trakcie których konsultanci przedstawiają aktualną ofertę oraz zachęcają do zakupów czy przedłużenia umów w zależności od charakteru oferty i rodzaju firmy. W tym przypadku słuchawki do biura call centre mają pełnić tylko podstawowe funkcje, więc nie stawia się tutaj na wysoką jakość sprzętu. Najczęściej sprzęt to komputer stacjonarny oraz słuchawki do telefonu stacjonarnego jako podstawowe narzędzia pracy. Konsultanci otrzymują od firmy słuchawki z mikrofonem, które podłączone są do komputera. System wykonuje automatyczne połączenia jedno po drugim. W takich miejscach stawia się na ilość, nie jakość w kwestii słuchawek.

Praca i zabawa

Słuchawki do pracy w biurze w porównaniu do słuchawek używanych w branży gamerskiej to najgorszy sort, chociaż oczywiście jest to zbyt ostra hiperbola to obrazuje różnicę jakości. W przypadku e-sportu i branży gier komputerowych, gdzie słuchawki odgrywają bardzo istotną rolę zarówno na poziomie produkcji gier, jak i w trakcie grania w nie już po wydaniu jako mecze profesjonalnych graczy, słuchawki do pc to sprzęt z górnej półki. Najczęściej w e-sporcie używa się słuchawek z mikrofonem usb, dzięki którym gracz może słyszeć wszystkie dźwięki w grze i zupełnie odciąć się od otoczenia oraz komunikować ze swoją drużyną.

 Słuchawki w branży muzycznej

Branża muzyczna to matka słuchawek, ponieważ gdzie, jak nie tutaj odgrywają one tak ważną rolę od samego początku. Słuchawki usb muzyczne to całkowicie inny poziom, zarówno w kwestii jakości wykonania i samego dźwięku. W takich słuchawkach usłyszymy wszystko – każdy szczegół w piosence czy kompozycji muzycznej. Poczujemy się, jak w jednej sali z wykonawcami. Taka jakość to prawdziwy kosmos i nie lada gratka dla prawdziwych geeków muzyki, ale… niestety, taka przyjemność kosztuje niebotyczne pieniądze. Oczywiście, są słuchawki na usb muzyczne dla amatorów w niższych cenach i ich funkcje oraz jakość są nieco ograniczone, odpowiednio do ceny. Nie ma to nic wspólnego z jakością zwyczajnych słuchawek dla noobów, czyli każdego przeciętnego człowieka – takich słuchawek, które możemy zakupić dosłownie wszędzie, niezależnie czy będą to słuchawki no name z kiosku czy z firmowego sklepu np. Samsunga.