Ogólna

Plaże na Majorce – atrakcje

Majorka jest kurortem, który z racji wciąż rozwijającej się turystyki, stale się rozwija. Każdego roku przychody z turystyki osiągają wartości równe kilkuset milionom dolarów. Nie ma się więc czemu dziwić, że do istniejących już obiektów turystycznych szybko dołączają nowe. Czy szybki rozwój urbanizacyjny nie przyczyni się do tego, że Majorka straci w dużej mierze swój indywidualny wyraz i stanie się jeszcze jednym kurortem, przeludnionym przez turystów? Przyszłość sama nam pokaże, w którą stronę to wszystko podąża. Obecnie na szczęście można jeszcze natrafić na kameralne plaże, gdzie udaje się odpocząć bez towarzystwa głośnej muzyki klubowej oraz całej rzeszy rozwrzeszczanych turystów z całego świata. Jakie atrakcje czekają na rodziny wybierające plaże na Majorce? Skorzystać mogą z nich mali i duzi. Hotele mają wiele ofert przeznaczonych dla dzieci, począwszy od menu, a skończywszy na specjalnych pokojach zabaw oraz miejscach wydzielonych do bezpiecznej zabawy na plaży. 

Plaże na Majorce – rodzinne spędzanie urlopu

         Wybierając się całą rodziną na plaże na Majorce, pamiętajmy, aby wybrać takie plaże, gdzie będziemy czuli się dobrze i komfortowo pod względem prywatności. Zbyt duży hałas i rozgardiasz wokół może sprawić, że przyjemność z obcowania ze sobą na egzotycznej wyprawie będzie jakby mniejsza. Dzieci przy wchodzeniu w bardziej zaludnione tereny powinny trzymać się stale przy rodzicach i ciągle być w zasięgu ich oczu. W tłumie łatwo się zgubić. W hotelowych kompleksach każda rodzina może wspaniale wypocząć. Czeka tu na wszystkich mnóstwo atrakcji, z salonami SPA na czele, a także siłowniami, salami kinowymi, kortami tenisowymi, boiskami do gry w piłkę. Rodziny lubiące aktywnie spędzać czas z pewnością nie będą się nudzić. Wspaniałą plażą rodzinną od wielu już lat pozostaje Cala Anquila. Znajduje się w małym miasteczku o wdzięcznej nazwie Cala Romantica. Na plażę prowadzą charakterystyczne schodki, mające już w tej chwili uznanie wśród konserwatorów zabytków. Plaża ta wyludnia się zwłaszcza wieczorem, dlatego uznawana jest za idealną do spacerów na koniec gorącego dnia. 

Plaże na Majorce – życie kulturalne i imprezowe

         Majorka to miejsce idealne do prowadzenia bujnego życia towarzyskiego w sezonie. Gdy pierwszego wieczoru udamy się na klubową imprezę muzyczną, na najlepszej plaży, możemy być pewni, że tego wieczoru nie wrócimy sami do hotelu. Ludzie tutaj są niezwykle radośni, widać przemieszanie się wielu kultur, nie tylko europejskich. Plaże na Majorce odwiedzają  przecież ludzie z całego świata, mówiący wszystkimi możliwymi językami. W takim gorącym tyglu można poznać wielu interesujących ludzi, zmienić nastawienie do wielu spraw, z którymi za bardzo nie mamy do czynienia w naszym zaściankowym jednak w dalszym ciągu kraju. Imprezy muzyczne na Majorce nikogo nie pozostawiają obojętnym. Szał klubowej nocy trwać może od wczesnych godzin wieczornych do następnego dnia rano, a nawet południa, bo wielu turystów lubi bawić się w trybie ciągłym – z jednej imprezy na drugą. A na ich ilość na Majorce na pewno nie da się narzekać!