Ogólna

Leasing samochodowy – kiedy to się opłaca?

Leasing operacyjny to zdecydowanie jedna z najbardziej korzystnych form finansowania zakupu aut czy urządzeń przeznaczonych do firmy. Chociaż obecnie równie dużą popularnością cieszy się wynajem długoterminowy samochodów firmowych, to trzeba mieć na uwadze, że to leasing wychodzi korzystniej cenowo. Czym jest leasing i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Czy warto kupić mercedesa glc coupe?

Możesz rozliczyć wydatki w kosztach

Leasing działa na naszą korzyść, jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą. Dlaczego? Bo wszystkie wydatki związane z leasingowanym samochodem takie jak wpłata własna (do 30% wartości samochodu) czy raty leasingowe można zaliczyć do kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Dzięki temu mamy możliwość obniżenia wysokości zobowiązań podatkowych i kupienia nowego samochodu po znacznie niższej cenie. W przypadku leasingu nie ma żadnych ograniczeń kwotowych, jak ma to miejsce w “kilometrówce”. Decydując się na leasing droższego samochodu na przykład mercedesa glc coupe czy lexusa kosztem jest cała rata leasingowa, zaś w kredycie koszt stanowią odsetki, bo kapitał nie może być rozliczony w kosztach bezpośrednio. 

Duża opłacalność w przypadku zakupu droższego samochodu

Leasing jest możliwością finansowania pojazdów wysoce opłacalną, szczególnie w przypadku decydowania się na zakup droższego auta na przykład takiego, którego kwota przekracza 80 tys. złotych typu mercedes glc coupe. Dzieje się tak, ponieważ możemy amortyzować wartość samochodu bez ograniczeń, zupełnie inaczej, niż w przypadku kredytu firmowego, gdzie limit ten wynosi 20 tys. euro. Biorąc auto w leasing możemy wrzucić w koszty uzyskania przychodów niezależnie od ich wysokości. Prawo podatkowe w tym wypadku działa na naszą korzyści i bez wątpienia warto rozważyć zakup droższego samochodu jak mercedes glc coupe, jeśli decydujemy się na taką opcję. 

Leasing można otrzymać dużo łatwiej, niż kredyt

Firmy leasingowe patrzą na przedsiębiorców dużo przychylniejszym okiem, niż banki. Dzięki temu  dużo szybciej można otrzymać leasing, niż kredyt firmowy. To dobra wiadomość, szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają rozwijać biznes. W większości przypadków leasingodawcy nie wymagają posiadania długiego stażu działalności, po prostu trzeba w tym wypadku przejść przez trochę bardziej rozbudowane procedury. Leasing będzie więc szansą dla firm, które działają na rynku od niedawna. Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup mercedesa glc coupe czy nieco tańszego samochodu ważne jest to, żeby mierzyć siły na zamiary. Leasing może być dobrym rozwiązaniem i na pewno warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.