Ogólna

Kupujemy mieszkanie – taniej z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Od tego, jakie mieszkanie wybierzemy, będzie wyglądać nasza codzienność. Każdemu z nas zależy, by w nowym mieszkaniu żyło nam się dobrze, dlatego staramy się brać pod uwagę najlepsze oferty. Co jednak zrobić, gdy nie chcemy stracić dużo pieniędzy? Gdzie kupować mieszkania? Tańsze oferty znajdziemy na rynku pierwotnym czy wtórnym? Sprawdzamy!

Mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego powszechnie są zwane mieszkaniami z drugiej ręki, ponieważ są to lokale, które już miały swoich właścicieli i były użytkowane. Mieszkania z rynku wtórnego dostępne są w różnych cenach, a zależy ona zwykle od stanu technicznego sprzedawanego mieszkania. Niektóre lokale nadają się do zamieszkania i dostępne są z całym wyposażeniem, więc z pewnością takie lokale nie będą dostępne w niskich cenach. Zupełnie inaczej wygląda oferta mieszkań, które wymagają remontu.

W niektórych przypadkach są to naprawdę tanie mieszkania w olsztynie, ale taka oszczędność jest chwilowa, ponieważ możemy mało zapłacić za mieszkanie, ale inwestycja w remont może pochłonąć nasze wszystkie oszczędności. Dlatego warto dobrze się zastanowić, czy właśnie taki zakup wyjdzie nam na korzyść. Remont nie dość, że może być kosztowny, to i czasochłonny, więc będziemy musieli przeznaczyć swój wolny czas na doglądanie prac remontowych, bądź brać w nich czynny udział.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Mieszkania z rynku pierwotnego to lokale nowe, które oferowane są na sprzedaż bezpośrednio po wybudowaniu. Mieszkania z rynku pierwotnego najczęściej oferowane są w surowym stanie, co oznacza, że konieczne jest jego wykończenie. Jednak w tym przypadku prace mogą przebiec bardzo sprawnie, ponieważ tutaj mamy dobrą podstawę, a więc czekają nas drobne prace kosmetyczne.

Wystarczy dobra ekipa remontowa, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Co ciekawe, mieszkania z rynku pierwotnego wcale nie są takie drogie, jak się mówi. Wystarczy sprawdzić oferty uczciwego biura sprzedaży, by dojść do wniosku, że to właśnie tutaj oferowane są najatrakcyjniejsze mieszkania, które w dodatku możemy dowolnie urządzić. To od nas, jako właścicieli zależy każdy, nawet najdrobniejszy element danego mieszkania, więc możemy stworzyć przestrzeń z naszych marzeń.

Które rozwiązanie wybrać?

Gdzie w takim razie kupować mieszkania? Gdzie możemy liczyć na korzystne oferty? Widać, że to właśnie kupowanie na rynku pierwotnym wychodzi nie tylko najkorzystniej, ale również daje możliwość na szybkie wprowadzenie do nowego lokalu.

Tutaj nie musimy się zastanawiać nad bezpieczeństwem mieszkania, ponieważ zanim budynek zostaje oddany do użytku, przechodzi szereg inspekcji. W przypadku mieszkań z drugiej ręki nigdy nie wiadomo, co kryje się pod farbą. Dlatego musimy zachować ostrożność i często sprawdzać lokale z fachowcami. Tylko czy chcemy tracić na to czas, skoro czekają na nas nowoczesne i bezpieczne mieszkania? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.