Ogólna

Którymi plażami na Majorce warto się zainteresować?

Lista plaż na Majorce, które są w jakiś sposób warte zainteresowania ze strony turystów, jest całkiem długa. Niektóre przyciągają uwagę swoim ukształtowaniem, roślinnością, dostępnymi tam atrakcjami. Gdzie warto się zatrzymać i dlaczego?

Playa De Formentor

Można wymienić top 10 plaży na majorce, ale tak naprawdę lepiej jest skupić się na tych, które turyści odwiedzają najchętniej. Playa De Formentor to z jednej strony urokliwa, a z drugiej bardzo elegancka plaża, która działa jednocześnie na zmysły. Mieszkańcy Majorki podkreślają, że plaża ta jest warta zobaczenia. Co tu przyciąga turystów? Z całym przekonaniem przejrzysta, turkusowa woda, niemal biały piasek, niesamowity zapach sosen i… parasole w hawajskim stylu oraz pozostałe widoki. To z tego powodu tak bardzo plaża ta zapada w pamięci turystów. Warto podkreślić, że ma ona 900 metrów długości i nie jest zbyt długa. Trzeba w związku z tym spodziewać się, że w lipcu i sierpniu będzie zatłoczona. Na miejscu turyści mają prysznice, płatne leżaki, bar oraz toalety, czyli wszystko to, czego zwykle potrzeba podczas całodniowego pobytu na piaszczystej plaży. Wystarczy przejrzeć zdjęcia tego niesamowicie urokliwego miejsca, aby niemal od razu się w nim zakochać, a już na pewno zmotywować do zarezerwowania noclegu.

Calia Llombardos

Jak wiadomo, plaże na Majorce są bardzo różne i jest ich wiele. Na szczególną uwagę zasługuje również Calia Llombardos. To przepiękna i w dodatku majestatyczna zatoka, ukryta między wysokimi klifami. Spacer po nich to niesamowita przygoda. Z nich można także skakać do wody albo po prostu w tym miejscu zrobić oryginalne zdjęcia. Uwadze nie umknie tu nawet kolor wody. Jest ona turkusowa lub szmaragdowa. Uwielbiają ją nie tylko turyści, którzy tak tłumnie tam przybywają, by wypoczywać i podziwiać, ale także miejscowi. Plaża ta będzie świetnym wyborem dla całej rodziny wraz z dziećmi. To właśnie tu można spotkać Majorkańczyków ze swoimi rodzinami, którzy w tej przepięknej scenerii spędzają całe weekendy. Warto dodać, że parking jest bezpłatny. Jednak niestety szybko się zapełnia, więc trzeba mieć szczęście, aby znaleźć wolne miejsce szczególnie w ciągu dnia. Plaża ta dość krótka, bo mierzy zaledwie 80 metrów. Za to jej szerokość wynosi aż 120 metrów. Niedaleko można znaleźć niejeden fajny bar, by zjeść coś smacznego i regionalnego. Do dyspozycji turystów przygotowane są leżaki, parasole, toalety, rowery i kajaki. Jest więc wszystko, czego potrzeba, aby naprawdę miło spędzić czas. W dodatku w razie potrzeby można skorzystać z pomocy ratownika, który jest na miejscu.

Playa de Muro

Jeśli chodzi o najpiękniejsze plaże na Majorce, nie można zapomnieć o Playa de Muro. Plaża, która ma 5,3 km długości, naprawdę robi wrażenie. Już sama liczba sprawia, że trudno jest sobie ją wyobrazić. W dodatku samo wejście wyznaczone jest długim, drewnianym pomostem wiodącym przez las. Wygląda to niesamowicie, ale trudno jest widok ten opisać słowami. Playa de Muro jest podzielona na kilka sektorów. Czym charakteryzuje się ta plaża? Jak w wielkim skrócie można ją opisać? Jeśli ma być faktycznie w kilku słowach, to niewątpliwie – biały piasek i lazurowa woda. Tyle w zupełności wystarcza dla większości turystów, by zameldować się w tej przepięknej części Majorki. Zresztą sam słynny most przyciąga w to miejsce wielu zaciekawionych turystów. Na wszystkich standardowo czekają leżaki, prysznice i bary. Tu nie sposób się nudzić, zresztą podobnie jak na terenie całej wyspy. Jest wyjątkowa pod każdym względem.

Jeśli marzy Ci się podróż na tę wyjątkową wyspę, wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło temperatura Majorka oraz komfortowe hotele, zaplanuj urlop, którego nie będziesz żałować.