Ogólna

Kosmetyki naturalne w pielęgnacji włosów

Każdemu z nas zależy na tym, aby posiadać piękne, zdrowe i zadbane włosy. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. O tym, w jakiej kondycji są nasze włosy decydują nie tylko geny, ale również to, w jaki sposób o nie dbamy i jakich kosmetyków używamy do ich pielęgnacji. W drogeriach półki uginają się pod szamponami i odżywkami do włosów oraz innymi produktami przeznaczonymi do pielęgnacji. Często sięgamy po nie na chybił trafił, sugerując się reklamą, obniżką ceny lub zapachem produktu. Jednak, należy pamiętać, że najważniejszy jest skład produktu.

Natura wyposażyła nas we wszystkie narzędzia

Natura wyposażyła nas we wszystkie narzędzia, dzięki którym możemy cieszyć się pięknymi włosami. Niestety, wiele osób o tym zapomniało chętnie wybierając produkty sztucznie stworzone, bez naturalnych składników. Tymczasem, naturalny szampon do włosów zawierający naturalne składniki naprawdę może sprawić, że nasze włosy będą wyglądać pięknie, a przede wszystkim będą zdrowe. Ale zacznijmy od czegoś innego… od jedzenia.

Nie tylko kosmetyki są odpowiedzialne za wygląd naszych włosów i skóry. Kluczowe znacznie ma to, co jemy. I znów, również w te kwestii, natura daje nam wszystko, czego potrzebujemy. Aby cieszyć się pięknymi włosami, warto jeść orzechy i pestki, które zawierają cynk i miedz, szczypiorek, warzywa strączkowe, w których znajdują się witaminy z grupy B, brokuły, marchew, a także mięso, jednak to chude.

Należy pamiętać również o przebywaniu na świeżym powietrzu i aktywnym trybie życia.

Naturalne szampony do włosów

Dlaczego naturalne szampony do włosów są lepsze od innych? Powód jest bardzo prosty: nie zawierają szkodliwych i obciążających substancji. W szamponach, których nie można zaliczyć do naturalnych, występuje wiele szkodliwych substancji. Są wśród nich zarówno substancje zarówno rakotwórcze, jak i substancje drażniące, a więc powodujące alergie i podrażnienia na skórze. Obciążające substancje to na przykład silikon, którego zadaniem jest ochrona włosów przed szkodliwym działaniem i nadawanie im blasku, ale jednocześnie po użyciu szamponu z  silikonami włosy stają się obciążone, zaczynają się przetłuszczać. Dlaczego? Ponieważ silikon szczelnie oblepia łuskę włosa – nie tylko nie pozwalając przedostać się do środka zdrowym i pożądanym substancjom, ale również sprawiając, że włosy wyglądają nieświeżo. Oczywiście nie stanie się to po pierwszym, czy po drugim zastosowaniu, jednak trzeba liczyć się, z taka ewentualnością. Dodatkowo, większość silikonów jest nierozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że nie można ich tak po prostu zmyć. Szampon bez silikonu i bez zbędnych substancji jest dla włosów znacznie zdrowszy; nie obciąża, a w zamian pielęgnuje, odżywia, a przede wszystkim bardzo dobrze myje włosy.

Naturalne szampony do włosów są coraz chętniej kupowane, przez co też są coraz łatwiej dostępne. Jeszcze do niedawna trzeba było ich szukać tylko w internecie, gdyż bardzo rzadko pojawiały się w klasycznych, stacjonarnych drogeriach. Obecnie, można spotkać je nie tylko w aptekach i drogeriach, ale nawet w supermarketach. Wybierając zdrowy, naturalny szampon do włosów, warto zawsze przeanalizować etykietę!

Jeżeli chcesz długo cieszyć się ładnymi, zadbanymi i zdrowymi włosami, powinieneś koniecznie zwrócić uwagę na to, co dostarczasz swojemu organizmowi. Nie chodzi tylko o jedzenie, ale również o substancje, które przenikają przez skórę do naszego organizmu. wybór produktów jest bardzo duży, a dostęp zarówno do nich, jak i do informacji o nich jest łatwy i w zasięgu każdej osoby. Dlatego nikt nie powinien mieć wymówek, że nie potrafił sprawdzić, nie zna się, albo nie wie, jaki preparat i produkt jest bezpieczny, a jaki nie. Na każdym produkcie znajduje się etykieta, na której wypisane są poszczególne składniki. Można je sprawdzić przy pomocy Internetu zarówno jeszcze w sklepie podczas zakupów lub w domu.