Ogólna

Interesują Cię przedszkola na Wilanowie? Dowiedz się, dlaczego ten etap edukacji jest aż tak ważny!

Eksperci podkreślą, jak bardzo istotna dla wszechstronnego rozwoju dziecka jest edukacja przedszkolna, dlatego jest to element, którego nie można zaniedbywać. Przedszkole to po prostu miejsce, które ma na dziecko bardzo pozytywny wpływ i z pewnością sprawi, że maluch zdobędzie wiele nowych i różnorodnych doświadczeń. Korzyści dla dziecka jest zatem wiele i są one widoczne. Obejmują one zarówno społeczny, jak i emocjonalny, intelektualny, językowy oraz ruchowy rozwój dziecka.

Poszukując najlepszej placówki, warto poszukać po prostu w Internecie. Ofert jest mnóstwo bez względu na lokalizację, dlatego możemy skorzystać chociażby z wyszukiwarki internetowej, do której powinniśmy wprowadzić odpowiednie hasło, np. przedszkola Wilanów. Wyniki wyszukiwania, przedstawią nam najpopularniejsze oferty, które dotyczą obrębu naszego zainteresowania. Pamiętajmy, że możliwością będzie zapisanie dziecka do przedszkola prywatnego, jak i publicznego.

Rozwój społeczny

Dzięki temu, że dziecko ma bezpośredni kontakt z rówieśnikami, może poznać wszelkie zasady, które obowiązują w społeczeństwie. Jest to zatem nauka dzielenia się, współpracy, a także czekania na swoją kolej. Zabawy grupowe uczą tego, jak wygląda i na czym polega współdziałanie. Każda przedszkolna grupa jest dość mała, aczkolwiek to różnorodna społeczność, gdzie spotyka się różne charaktery, zdolności oraz temperamenty. Sprawia to, że malec może nauczyć się tolerancji, a także akceptacji. Po czasie, nabywa wiedzę związaną ze społecznie akceptowanymi zachowaniami. Wie, kiedy powinien przeprosić, a kiedy podziękować. Praca zespołowa pozwala zrozumieć podział zadań, ale też uczy kompromisu i cierpliwości.

Rozwój intelektualny

Najlepsze przedszkole będzie uczyło głównie przez przeróżne zabawy. Ta aktywność uznawania jest za podstawową, a w jej czasie dziecko rozwija swą samodzielność, inicjatywę, wyobraźnię oraz kreatywność. Okazuje się, że zabawa ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, a szczególnie jeżeli chodzi o rozwój umysłu. Pozwala zaspokoić potrzebę twórczości i eksperci, a także wyzwala sporo miłych i radosnych przeżyć. Zabawa to czas, kiedy maluch nabywa wiedzę o całym świecie i uczy się nowych umiejętności, samodzielnego myślenia, ale także rozwija swoje zainteresowania. Dzięki zabawie, możliwe jest wyrównanie braków rozwojowych, przygotowując tym samym do nauki na etapie szkolnym.

Rozwój emocjonalny

Placówka przedszkolna jest miejscem, gdzie dziecko może odkryć pełen wachlarz ludzkich uczuć i emocji. To też okazja, a by przyzwyczaiło się do spęczenia czasu bez swojej rodziny, tym samym rozwijając poczucie swojego rodzaju niezależności. Buduje w ten sposób wewnętrzną stabilizację, a także poczucie bezpieczeństwa.

Rozwój językowy

Bardzo ważnym elementem jest nauka porozumiewania się. Już nawet podczas zabawy, dziecko pobudzane jest do mówienia, a to sprawia, że wzbogaca słownictwo i przyswaja formy gramatyczne. Usprawnia też narządowy mowy i sprawia mowę bardzie komunikatywną. To nauka wyrażania siebie przy pomocy słów, ale również lekcja słuchania i wykorzystania niewerbalnego języka podczas komunikacji. Co więcej, już od najmłodszych lal, dziecko może nauczyć się języka obcego. Wystarczy tylko postawić na specjalne przedszkole językowe.

Rozwój ruchowy

Etap przedszkolny to również czas, kiedy dzieci doznają rozwoju motorycznej sprawności, co jednocześnie powoduje wzrost zaradności, samoobsługi i samodzielności. Dziecko w przedszkolnym wieku może samo się umyć, ubrać, rozebrać, zjeść posiłek, a także utrzymać porządek we własnych rzeczach, czy też pomagać w prostych pracach domowych. To także czas nauki jazdy na rowerze, na łyżwach, nartach, czy też pływania. Dzięki rozwojowi mięśni dłoni, coraz lepiej posługuje się ołówkiem, nożyczkami oraz pędzelkiem. Kształtuje się także charakter, wola, pamięć, pojęcia przestrzenne. Nauka dotyczy również zaradności oraz dyscyplinowania.