Ogólna

Innowacyjne telefony IP dla Twojego biznesu

Z roku na rok zainteresowanie telefonami stacjonarnymi jest coraz mniejsza, ze względu na pojawienie się nowoczesnych telefonów IP, które są bardziej praktyczne i tańsze w użytkowaniu. Skąd tak duże zainteresowanie technologią VoIP i jaki telefon wybrać do biura?

Trzeba iść z duchem czasu

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na rozwoju swojego biznesu, powinien zastanowić się nad rozważeniem wprowadzenia do firmy nowoczesnych technologii, które pozwolą mu rozwinąć skrzydła. Chociaż może się wydawać, że kwestia komunikacji nie jest kluczowa, tak naprawdę od obsługi klienta wiele zależy. Wybierając telefonię IP można mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z niedrogich połączeń krajowych i zagranicznych, co więcej w obrębie tej samej sieci pracownicy będą mogli telefonować do siebie całkowicie za darmo. Telefonia IP to bardzo dobra opcja, ponieważ w ten sposób można znacząco ograniczyć wydatki w firmie. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązanie daje dużo więcej możliwości. Można na przykład prowadzić rozmowy wideo albo zdecydować się na organizację telekonferencji. Nowoczesne telefony ip są zaopatrzone na przykład w możliwość wyświetlania wiadomości o danym kliencie, można ustawić kolejkowanie połączeń. W tym wypadku klient może poczekać na połączenie z nami, nawet w sytuacji, gdy rozmawiamy przez telefon. Telefony ip to dobra opcja, co więcej ich instalacja wcale nie jest kosztowna ani żmudna. Wystarczy zainstalować odpowiednie oprogramowania z poziomu komputera i można cieszyć się z szybkich, dobrej jakości połączeń, które do tego są niedrogie. 

Oprócz standardowych funkcjonalności takich jak połączenia oczekujące, telekonferencje czy poczta włosowa, do dyspozycji użytkowników telefonii VoIP jest także możliwość przekazywania połączeń i to w różne części świata, można sobie bez większych problemów skonfigurować własnego IRa, czyli interaktywną obsługę dla połączeń przychodzących. 

Czemu warto zainwestować w VoIP?

VoIP to świetne rozwiązanie, bo daje mnóstwo możliwości. Każdy z nas ma obecnie podłączenie do sieci, więc telefonia IP wydaje się jednym z lepszych rozwiązań. VoIP jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się usług telekomunikacyjnych. To opcja dobra dla każdego, sprawdzi się w małych, średnich, jak i dużych firmach. Telefon IP można założyć również w domu. To oszczędność czasu i wiele opcji, które znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków oraz podwyższają jakość obsługi klienta. Nie każdy o tym wiem, ale dzięki usługom VoIP mamy możliwość wykupienia dowolnego numeru telefonu, tak więc można uzyskać numer Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech itp. Intuicyjny panel klienta pozwala na ciągłe monitorowanie bilingów i wysokości rachunków, za jego pośrednictwem można wykonywać połączenia wychodzące nie wychodząc z domu.