Interesuje Cię Estee Lauder double wear? Dowiedz się, jak w 3 krokach dobrać odpowiedni podkład!

Wybór prawidłowego podkładu to dla wielu kobiet zadanie dość ciężkie, a jak wiadomo to zupełna podstawa w przypadku zarówno codziennego, jak i profesjonalnego makijażu. Kiedy uda się odpowiednio dobrać ten produkt, może on dobrze komponować się z całością, a jednocześnie pielęgnować skórę i nadawać jej blask. Niewłaściwy wybór na tym polu, stwarza ryzyko ze jasnego lub za ciemnego, a wtedy może to popsuć cały efekt.

Dziś, jeżeli chodzi o wybór podkładów mamy ogromne możliwości, gdyż sporo producentów oferuje swoje produkty. Nowoczesny podkłady nie tylko doskonale maskują wszelkie skórne niedoskonałości, ale też są w stanie podkreślić jej naturalny koloryt. Znajdziemy też inteligentne podkłady, posiadające większą ilość funkcji. Działanie ich zależy jednak od tego, jakie są indywidualne potrzeby skóry. Warto wiedzieć, że Estee Lauder to wyłącznie jedna z możliwości.

Dostępne są nawilżające podkłady, ale też kremy koloryzujące, doskonałe dla suchej oraz spierzchniętej cery. Posiadanie cery tłustej, determinuje zastosowanie formuły matowej, świetnie pochłaniającej sebum. Duża grupa produktów posiada właściwości lecznicze, dlatego możemy zdecydować się też na kosmetyki apteczne. Rozsmarowując podkład na żuchwie, sprawdźmy czy ten wtapia się w nasza skórę. Dzięki temu przekonamy się, czy to odpowiedni wybór.

Trzy kroki do wyboru odpowiedniego podkładu

Ustalmy odcień swojej skóry

Aby wybrać właściwie, musimy określić tonację naszej skóry, a ta może być ciepła lub zimna. Najlepiej dokonać tego w świetle dziennym. To naszej twarzy, przyłóżmy zatem białą kartkę papieru i przeanalizujmy to. Jeśli cera wydaje się różowawa bądź niebieskawa, w porównaniu do papieru, świadczy to o posiadaniu chłodnego odcienia skóry. Z kolei złotawy lub żółtawy kolor, będzie oznaczał o ciepłą tonację skóry.

Dobór odcienia

Kiedy podkład zostanie prawidłowo dobrany, będzie on zespolony ze skórą, a wręcz niewidzialny. Zacznijmy od tego, że nasza skóra powinna być dobrze oczyszczona. Na cerę, od żuchwy po szyję należy nałożyć trzy paski różnych odcieni podkładu, od najjaśniejszego po najciemniejszy. Dzięki temu, uda się nam wyodrębnić ten kolor, który jest najbardziej zbliżony do naszego koloru skóry. Posiadając chłodne tonacje, najlepiej sprawdzi się beż z domieszką różu. W wypadku ciepłych, najlepsze są podkłady brązowe, złote oraz w odcieniach żółtych.

Prawidłowe działanie

Nie tylko odcień cery jest istotny, ale także jej typ. Posiadając mieszaną lub tłustą, najlepiej wybrać podkład matujący o działaniu przedłużonym. Cera sucha i normalna natomiast, wymaga stosowania kosmetyków nawilżających oraz lekko rozświetlających. Nie zawsze jesteśmy jednak przekonani co do słuszności swego wyboru, dlatego nie zaszkodzi skorzystać z pomocy pracownika drogerii. Jako, że są to eksperci, którzy codziennie trudzą się w doradztwie tego typu, na pewno pomogą nam dobrać najlepszy produkt dla naszego rodzaju skóry. Ważne jest to, aby cena oraz marka nie stały się dla nas decydującymi aspektami, ponieważ nie to jest najważniejsze w kwestii podkładów.