Czy Alfa Romeo w wynajmie długoterminowym to dobre wyjście? Poznaj zasady i zalety tego rozwiązania!

Przedsiębiorcy zaczynają rozumieć, jakie rozwiązania podczas budowy floty samochodowej są najkorzystniejsze. Użytkowanie jest stawiane ponad posiadanie. Zauważając szereg korzyści długoterminowego najmu, staje się on coraz popularniejszy.

Jak działa wynajem długoterminowy?

Jeśli nawet interesuje nas nowy model Alfa Romeo wynajem długoterminowy umożliwi nam jego użytkowanie, w zamian za opłatę miesięczną, której wysokość określa umowa. Gdy umowa dobiega końca, samochód zwracany jest do wypożyczalni, a klient może zadecydować, czy chce podpisać kolejną umowę.

Podkreśla się fakt, że długoterminowy wynajem samochodów nie jest zarezerwowany tylko dla dużych firm, gdyż z powodzeniem korzystają z niego też małe przedsiębiorstwa, gdzie wyłącznie jeden pojazd stanowi spełnienie wszystkich potrzeb. Co więcej, to opcja także dla osób fizycznych.

Szereg korzyści wynajmu długoterminowego

Wzrasta liczba firm, które dostrzegają to, że najem długoterminowy jest opcją, która niesie za sobą wiele zalet, a to chociażby efektywne zarządzanie flotą samochodową.

Zarządzanie flotą przez firmę zewnętrzną

W związku z tym, że firma tylko użytkuje pojazd, obsługa floty to zadanie, które przechodzi na zewnętrzny podmiot. Znika zatem konieczność, aby wyznaczyć konkretną osobę w firmie, która będzie musiała się tym zająć. Opieka nad pojazdem to także obowiązek firmy wynajmującej.

Planowanie budżetu miesięcznego na flotę samochodową

Warto wiedzieć, iż comiesięczna opłata za korzystanie z pojazdów, zawiera już w sobie wszystkie koszty dotyczące serwisowania oraz ubezpieczenia. Dzięki temu, przedsiębiorca może bardzo dokładnie zaplanować to, z jakimi kosztami spotka się każdego miesiąca.

Auta doskonale dostosowane do tego, jaką branżą zajmuje się nasze przedsiębiorstwo

Wynajem długoterminowy pojazdów pozwala na to, aby wybrać takie samochody, które sprawdzą się przy specyfice funkcjonowania każdej firmy. Koniecznością nie jest też stopniowe powiększanie swojej floty. Raty mogą być wygodnie rozłożone na poszczególne miesiące, co umożliwi wynająć więcej aut, niż tylko jedno, a te mogą być różnej wartości.

Odsprzedaż nie będzie już żadnym problemem Kiedy umowa dobiega końca, klient może zmienić pojazd na inny. To szansa, aby uniknąć problemy z ewentualną sprzedażą pojazdu, a to dość żmudne i pracochłonne zadanie. Długoterminowy wynajem aut to opcja wara rozważania, a szczególnie wtedy, kiedy czas trwania umowy doskonale oddaje też czas eksploatacji jednego pojazdu. Co więcej, nie wpływa to na zdolność kredytową, zatem procedury są znacznie uproszczone.