Jakie zalety ma finansowanie auta w abonamencie?

Perspektywa posiadania nowego samochodu ma dwie strony. Na pewno cieszy i jawi się jako atrakcyjne urozmaicenie życia, a z drugiej strony należy liczyć się ze sporym wydatkiem i spełnieniem wielu innych powinności. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, ale też o sytuację, która spotka nas za kilka lat – auto będziemy chcieli sprzedać. Na szczęście, pojawiają się pewne rozwiązania, dzięki którym skutecznie unikniemy tych problemów.

Chociaż wcale nie wydaje się to tak oczywiste, auta w abonamencie to coś co coraz częściej jest spotykane w naszym kraju. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż niesie to za sobą sporo korzyści, a dodatkowo nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi zasadami. Tak naprawdę, wszystko zamyka się w tym, że musimy regularnie opłacać ustaloną kwotę, a po upływie umowy zdać samochód dealerowi.

Stawiając na abonament samochodowy, spotkamy się z dużą liczbą ułatwień, a będzie to chociażby niezwykle szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o wybór modelu pojazdu. Jeśli tylko interesuje nas konkretny model auta, swojej ulubionej marki, będzie mogli go pozyskać i to wcale nie tak wysokim kosztem – często to jedynie od kilkuset do tysiąca złotych miesięcznie. To, jak długo będzie trwała umowa, zależy od tego z jaką ofertą się spotkamy. Chociaż może być to krócej, najczęściej jednak zamyka się w okresie dwóch lat. Musimy jednak pamiętać, że czasami firma nałoży na nas pewne ograniczenie, jeżeli chodzi o liczbę przejechanych kilometrów w skali roku, jednak mimo takich drobnych ograniczeń, ilość chętnych na samochody w abonamencie i tak rośnie.

Jak prezentują się zalety?

Jeśli planujemy udać się do dealera samochodowego, aby zakupić nieużywany nigdy pojazd, będziemy musieli liczyć się z kilkoma ewentualnościami, a na czele tego jest wydatek minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z pewnością jest to kwota, która może znacznie uszczuplić budżet rodziny, która nie może zbytnio narzekać na niskie zarobi. Co więcej, przeciętny Polak nigdy nie będzie mógł sobie pozwolić na swobodny zakup nowego auta prosto z salonu. Dobitnie podkreśla to fakt, że największa liczba takich pojazdów należy do firm, a zaledwie mały ich odsetek to wynik zakupu klientów indywidualnych. Chociaż niektórzy uważają, że rozwiązaniem tej sytuacji będzie kredyt samochodowy, tutaj także spotkamy się z licznymi problemami, jednak te pojawią się z lekkim opóźnieniem.

Zazwyczaj pragniemy po pewnym czasie wymienić samochód na nowy, a to wiąże się z jego sprzedażą. Na pierwszy rzut oka, wcale nie wydaje się to trudne, natomiast trzeba zdawać sobie sprawę z czasochłonności takiego zadania oraz konkurencyjności ofert. Wystarczy spojrzeć na to, że rocznie na rynek aut używanych trafia prawie milion kolejnych samochodów.  

Wystarczy zdecydować się na auta na abonament, a skutecznie unikniemy niezręcznego braku gotówki oraz uciążliwej sprzedaży pojazdu – wszystko to spoczywa na barkach firmy finansującej. Samochód z salonu bardzo szybko traci swoją wartość. Pierwszy duży spadek ma już miejsce na podczas zakupu, a kolejno z każdym rokiem, cena samochodu nie przypomina już tej katalogowej. Stawiając na abonament na auto, nie ma takiej możliwości.