Biura wirtualne i biura serwisowane w Warszawie – alternatywy godne uwagi?

Jak wiadomo, nie każda firma od początku swojej działalności, jest w stanie zaaranżować, wyposażyć i utrzymywać swoją własną siedzibę. Najczęściej potrzeba trochę czasu, aby rozwój biznesu pozwolił na osiągnięcie takich zysków, które umożliwią prowadzenie własnego biura. W wyjątkowych okolicznościach, zawsze możemy skorzystać z pewnych alternatyw, które pozwolą nam nieco odciążyć nasz budżet, niemniej nadal funkcjonować „na najwyższych obrotach”. Istnieją bowiem specjalne biura serwisowane, a także biura wirtualne, które doskonale nadają się do wykorzystania przez małych i średnich przedsiębiorców, a także freelancerów.

Kiedy potrzebne są nam biura wirtualne lub biura serwisowane Warszawa okaże się najlepszym miejscem, gdyż po prostu w stolicy znajdziemy największą ilość ofert tego typu. To swojego rodzaju outsourcing usług księgowych oraz biurowych. Tego typu rozwiązanie daje przedsiębiorcy wiele możliwości, szczególnie jeśli z jakichś powodów nie może posiadać własnego biura lub często zmienia się jego miejsce zamieszkania. Co więcej, wcale nie jest to usługa bardzo droga, a szczególnie jeśli mielibyśmy porównać jej koszty, z wydatkiem jaki czeka nas w wypadku utrzymania własnego biura.

Biura serwisowane

Należy odróżnić biuro serwisowane od wirtualnego biura, chociaż pod wieloma względami jest to rozwiązanie dość podobne. W wypadku tego pierwszego, otrzymujemy od razu gotowe miejsce do wykonywania pracy, a jedyne co potrzebujemy wziąć ze sobą to własny komputer. Wewnątrz najczęściej znajduje się duża recepcja oraz poczekalnia dla gości, a wszystko to obsługiwane jest przez pracownika biura. My uzyskujemy dostęp do sal konferencyjnych, aneksów kuchennych, toalet oraz oczywiście do własnego gabinetu biurowego.

Środowisko pracy z jakim się tam zetkniemy, będzie bardzo przypominać to korporacyjne. Recepcja będzie odpowiedzialna za odbiór telefonów oraz poczty, będziemy mieli możliwość zaparzenia sobie kawy, a nasze biuro będzie regularnie sprzątane. Wszelkie opłaty licznikowe oraz koszty eksploatacji, nie należą już do naszych obowiązków. Mamy możliwość wyboru, z jakiej liczby gabinetów będziemy korzystać. Biura serwisowane umożliwiają elastyczne dodawanie oraz odejmowanie wykorzystywanych przez nasz pomieszczeń. Wszystko po to, abyśmy mogli dostosowywać się do swoich zmieniających się potrzeb.

Biura wirtualne

Nie ma wątpliwości, że uda się nam znaleźć tanie biura wirtualne w Warszawie, których cena zamknie się w kwocie kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Chociaż tutaj, inaczej niż w wypadku biura serwisowanego, nie stacjonujemy i nie pracujemy na co dzień, zyskujemy inne, równie wydatne korzyści.

Przede wszystkim, wchodzimy w posiadanie wirtualnego adresu swojej firmy, co pozwala nam na zarejestrowanie swojej działalności. Jeśli będzie to lokalizacja w bardzo prestiżowej okolicy, z pewnością wypadniemy dobrze wobec klienta, a nasza wiarygodność wzrośnie. Na miejscu mogą znaleźć się nasze materiały reklamowe, logotypy i inne ważne informacje, które będą odsyłać klientów do sprawnego kontaktu z nami. Adres który otrzymamy, będzie mógł znaleźć się chociażby na naszych wizytówkach, dodając naszej działalności prestiżu.

Biura wirtualne w Warszawie obecne są już od kilku lat, jednak ich popularność stale wzrasta. Wydaje się, że na przestrzeni lat, z tego typu usług będzie korzystać coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców, którzy poszukują redukcji wydatków na administracje.