Ogólna

Granulatory – duża wydajność

Granulatory to urządzenia, które są stale unowocześniane, dzięki czemu można je idealnie dopasować do potrzeb produkcji. Ich działanie zapewnia dużą wydajność.

Zastosowanie i charakterystyka granulatora z podwójnym walcem

Zastosowanie i cechy granulatora podwójnego walca :

1. Nie ma procesu suszenia granulatora z podwójnym walcem. Można go granulować w normalnej temperaturze. Ma mniej inwestycji, szybki efekt i dobre korzyści ekonomiczne.

2. Zaletą nawozu wieloskładnikowego podczas granulacji z podwójnym walcem jest niewielka moc, niezawodne działanie, brak zrzutu trzech odpadów, stabilna praca, wygodna konserwacja, rozsądny układ procesu, zaawansowana technologia i niskie koszty produkcji.

3. Otóż, granulator z podwójnym walcem może być stosowany do granulowania różnych surowców, takich jak nawóz wieloskładnikowy, medycyna, przemysł chemiczny, pasza, węgiel, metalurgia itp., I może wytwarzać różne stężenia i rodzaje nawozów wieloskładnikowych (w tym nawóz organiczny, nieorganiczny nawóz, nawóz biologiczny, nawóz namagnesowany itp.).

4. Granulator z podwójnym walcem, szczególnie granulat ziemi rzadkiej, wodorowęglanu amonu i nawozu wielu siarczanowego, wypełnił domowy blankiet i zajął wiodący poziom. Granulator nawozów to projekt promocji stosowanej technologii krajowej ochrony środowiska.

Zasada działania:

Ta seria granulatorów z podwójnym walcem należy do przesuwnego modelu wytłaczania. Jego zasada działania polega na tym, że pasek i koło pasowe są napędzane przez silnik, przenoszone na wałek aktywny przez reduktor i synchronizowane z wałkiem pasywnym przez podzielone koło zębate, aby pracować w przeciwnym kierunku. Na linii produkcyjnej materiały nawozów są dodawane z leja zasypowego, wytłaczane przez wałek, odlewane z formy i granulowane, a następnie transportowane do kruszenia przez parę łańcuchów. Gotowe cząstki (kulki) są przesiewane i oddzielane , a następnie zwracane materiały są mieszane z nowymi materiałami do granulowania. Dzięki ciągłemu obrotowi silnika i ciągłemu wprowadzaniu materiałów można osiągnąć masową produkcję nawozów granulowanych.