Ogólna

Dofinansowanie szkoleń – czy to się opłaca?

Ile razy Ty jako właściciel firmy myślałeś o tym, aby poszerzyć swoje umiejętności i kwalifikacje, ale nie znalazłeś na to czasu lub funduszy? A może chciałbyś, by to Twoi pracownicy podnosili kwalifikacje, ale nie masz na to odpowiednich środków? A może jesteś pracownikiem, który marzy o tym, aby odbyć ciekawe szkolenie i wzbogacić swoją wiedze oraz umiejętności praktyczne? Dzięki dotacjom na rozwój firmy z ue jest to możliwe!

Dofinansowanie szkoleń jest obecnie niezwykle popularną formą dofinansowań. Dlaczego? Ponieważ dzięki dofinansowaniu szkolenia, kwalifikacje i umiejętności się podnoszą, co może realnie wpłynąć na rozwój firmy. Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak!

Gdzie szukać wiadomości i szkoleń?

Informacje o dofinansowaniu szkoleń znajdują się na rozlicznych stronach internetowych, najczęściej rządowych. Wiele najważniejszych informacji można znaleźć w bazie Usług Rozwojowych. Jest to specjalna platforma, na której każdy zainteresowany może znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o szkoleniach i usługach rozwojowych dla firm. W bzie znajdują się także wszystkie szkolenia, z których można skorzystać. Jeżeli nie jesteś pewien, co jest dla Ciebie i Twojej firmy najlepszym rozwiązaniem, a dodatkowo nigdy nie korzystałeś ze wsparcia UE – dotacji, warto skontaktować się z firmami, które na co dzień pomagają w tym, aby dotacje na rozwój firm trafiały do potrzebujących podmiotów.

W czym pomoże profesjonalna firma?

Przede wszystkim dokona ona analizy potrzeb szkoleniowych w Twojej firmie. Wiadomo, że nie każde szkolenie będzie idealne dla każdej firmy. Nie ma też sensu robić szkolenia tylko dla faktu. Warto, aby każde szkolenie było przemyślane i faktycznie przełożyło się na realne wyniki firmy i lepszą organizację pracy, a także na wyższe kalifikacje pracowników.

Profesjonalna firma pomoże również dostosować oferty do możliwości dofinansowania oraz wspomoże we wszystkich formalnościach i w wypełnieniu wniosku, który następnie przesyłany jest do operatora wsparcia – każde województwo posiada takiego operatora.

Jakie szkolenia są dostępne?

Dostępność szkoleń zależy od województwa, a także od aktualnej sytuacji. Wiele szkoleń dotyczy jednak umiejętności sprawnego poruszania się w przestrzeni komputerowej i IT. Wiele szkoleń uczy, jak posługiwać się wieloma programami komputerowymi, które niezbędne są w codziennej pracy, m.in. warsztaty i zajęcia praktyczne Excel, zarówno dla poczatkujących jak i zaawansowanych. Inne szkolenia dotyczą tego, w jaki sposób zarządzać zespołem, jak być dobrym menadżerem: Akademia Menadżera- inteligencja emocjonalna w relacjach biznesowych. Jeszcze inne szkolenia mogą dotyczyć diagnozowania potrzeb w firmach o różnej wielkości, wzrostu efektywności firmy, technik i praktyk sprzedażowych – możliwości jest naprawdę wiele! Być może szkolenia tego typu są właśnie dla Ciebie?

Szkolenia dofinansowane z ue – jakie firmy mogą z nich korzystać?  

Jakie firmy mogą korzystać z dofinansowania? – takie pytanie pada bardzo często. Szkolenia dofinansowane z ue są kierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również do punktów dealerskich, franczyzowych sieci i sieci partnerskich.