Ogólna

Czym jest autoklaw?

Jest to bardzo zaawansowany sterylizator paro – ciśnieniowy. Potrafi on skutecznie sterylizować praktycznie wszystkie rodzaje materiałów. Szczególnie, kiedy mówimy o igłach, cewnikach, wziernikach, endoskopach, pilnikach, nożyczkach lub też specjalnych końcówkach stomatologicznych. Funkcje w autoklawach klasy B różnią się od tych, w klasie S lub N. O tym powinniśmy wiedzieć.

Jak działają autoklawy klasy B?

Kiedy mamy na myśli autoklaw klasy B, wtedy możliwa jest całkowita eliminacja powietrza, dzięki zastosowaniu odpowiednich sekwencji różnych impulsów próżni oraz wstrzykiwania pary. Powinniśmy o tym pamiętać. Jest to z pewnością najlepsza oraz najskuteczniejsza metoda, dzięki której możliwości sterylizacji wszystkich rodzajów produktów są możliwe. Autoklawy klasy B świetnie sprawdzają się w gabinetach kosmetycznych, gabinetach stomatologicznych oraz w gabinetach lekarskich. Autoklawy klasy B stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest skuteczna sterylizacja materiałów. Działanie autoklawów klasy B pozwala zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo w procesach sterylizacyjnych w różnych gabinetach. Wtedy też jest lepsza praca ludzi.

Jakie wymagania spełniają autoklawy klasy B?

Przede wszystkim spełniony jest wymóg wysokiej jakości oraz wydajności określany mianem europejskiej standardu prEN 13060 klasy B. Jest to bardzo ważne, gdyż bezpieczeństwo korzystania w autoklawu klasy B jest bardzo ważne. Wszystko odbywa się w odpowiednich warunkach sterylizacyjnych w gabinetach. Oczywiście autoklawy posiadają także inne certyfikaty związane z bezpieczeństwem ich stosowania.