Ogólna

Czy stosować preparaty na odchudzanie, które uzależniają?

Niemal każdego dnia w telewizji widzimy piękne wyrzeźbione figury, kobiety bez odrobiny niepotrzebnego tłuszczu, szczęśliwe i usatysfakcjonowane. Świadomie czy nie, akceptujemy wpajany nam sposób myślenia i uzależniamy nasze szczęście i powodzenie w życiu od bycia doskonałym. Co w sytuacji jeśli nasza sylwetka pozostawia dużo do życzenia? W tym momencie często chcemy zrzucić parę kilo. I ogólnie rzecz biorąc jest to dobra decyzja. Pytanie jednak w jaki sposób zamierzamy to zrobić. Coraz więcej osób stawia na preparaty na odchudzanie i oczekuje rezultatów od razu, najlepiej już teraz. Niestety, takie nastawienie powoduje, że sporo, szczególnie młodych kobiet, uzależnia się od tabletek na odchudzanie. Może myślisz jak to możliwe, przecież to jedynie zwykłe tabletki. Trzeba jednak pamiętać o paru kwestiach.

Po pierwsze, nie jest prawdą to, co przedstawiają nam koncerny sprzedające preparaty na odchudzanie. Cudowne pastylki, które w jednej chwili spalą twój tłuszcz i cię odchudzą, nie istnieją. Szybkie odchudzanie tabletkami to jedynie mit, wymyślony przez producentów, którzy pragną jak najwięcej zarobić na sprzedaży swoich produktów. Niestety, tak naprawdę nie interesuje ich czy uzależnisz się od określonego preparatu. Jeśli tak, to dla nich w zasadzie dobrze, bo wtedy będziesz kupować go więcej. Czasami zawierają one w składzie substancje, które wyglądają niewinnie, ale w praktyce mogą prowadzić do uzależnienia. Z resztą nawet dobre suplementy diety na odchudzanie spożywane w zbyt dużych ilościach mogą doprowadzić do uzależnienia. Skuteczne tabletki na odchudzanie cechują się raczej tym, że są nieszkodliwe i nie wyniszczają twojego organizmu. Możesz przyjmować je przez długi czas i na pewno się od nich nie uzależnisz.

Po drugie, coraz częściej się zdarza, że kobiety, które nie mogą znaleźć skutecznych tabletek na odchudzanie, zaczynają przyjmować narkotyki, które pomagają im zagłuszyć uczucie łaknienia, a w rezultacie zmniejszyć apetyt i jeść dużo mniej niż zwykle. Odpowiedź na pytanie czy jest to dobry sposób zrzucenia niechcianych kilogramów, jest dosyć oczywista. Narkotyki, poza tym że uzależniają i rujnują nasze zdrowie, charakteryzują się też efektem jo-jo. Zazwyczaj kobieta, która przestaje przyjmować te substancje zyskuje więcej kilogramów niż na początku straciła.

Po trzecie, niektóre osoby decydują się na zastosowanie nielegalnych i zbyt silnych preparatów na odchudzanie. Oczywiście, w tym przypadku również może to doprowadzić do uzależnienia, a także do wycieńczenia naszego organizmu i wielu chorób, po których później ciężko dojść nawet do poprzedniej formy, nie mówiąc już o schudnięciu. Dlatego też przed podjęciem tego typu decyzji warto przemyśleć czy to na pewno odpowiedziane.

Jak zatem odnaleźć złoty środek – stracić na wadze, a jednocześnie nie uzależnić się od preparatów na odchudzanie? Kluczem jest tutaj równowaga. Tak jak do mnóstwa innych kwestii w naszym życiu, tak samo do kwestii odchudzania musimy podchodzić rozsądnie. Jeśli traktujemy odchudzanie tabletkami jako dodatek do naszej codziennej pracy i ćwiczeń, a nie jedynie jako środek do natychmiastowego osiągnięcia nieosiągalnego, najprawdopodobniej zachowamy umiar i nie wpadniemy w pułapkę uzależnienia od tych tabletek.