Ogólna

Czemu warto kupić samochód z USA?

Chociaż może się wydawać, że import auta z USA w ogóle się nie opłaca, prawda jest trochę inna. Wprawdzie pojazdy ze Stanów potrzebują przeróbek i ich sprowadzenie jest kosztowniejsze, jednak ogólnie są w lepszym stanie technicznym, co więcej przeważnie mają niższą cenę od aut sprowadzanych z różnych części Europy.

Zalety samochodów importowanych z USA
Otóż, import aut z usa ma sens i widać to po rosnącym zainteresowaniu. Wiele komisów samochodowych działających w Polsce skupuje auta, które tak naprawdę nie nadają się do jeżdżenia. Sprowadzamy wraki, które muszą przejść kapitalny remont, aby mogły nam jeszcze posłużyć. Ponieważ rynek amerykański jest odległy, to nie jest podatny na takie praktyki. W efekcie samochodu wyceniane są bardziej uczciwie, a my możemy cieszyć się z dobrej jakości pojazdu, który posłuży nam przez lata. 

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że importowane auto z USA wymaga pewnych przeróbek. Samochodu ze Stanów mają inne światła, kierunkowskazy, brak im świateł przeciwmgielnych, zazwyczaj trzeba wymienić także prędkościomierz oraz wydech, który znajduje się w niewłaściwym miejscu, które nie jest akceptowane przez polskie prawo. Na przerobienie samochodu trzeba wydać dodatkowo około 1500-2000 złotych. Mimo to i tak taki zakup będzie opłacalny. Wiadomo, że inwestowanie w używany samochód zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Niemniej jednak importowane auto z USA to na pewno lepsza opcja, niż samochód sprowadzany z Niemiec.