Ogólna

Adwokat sprawy karne Wrocław – popularne rodzaje spraw karnych

Sprawy karne są często jednymi z najczęstszymi sprawami w pracy adwokata zaraz po sprawach z prawa rodzinnego oraz cywilnego. Dobry adwokat zawsze musi umieć poradzić sobie z każdą gałęzią prawa, a adwokat Wojciech Podgórski robi to wyśmienicie. Ten artykuł przedstawi główne obszary spraw karnych.

1. Adwokat sprawy karne Wrocław – rodzaje spraw

2. Adwokat sprawy karne Wrocław – sprawy karne wykonawcze

Adwokat sprawy karne Wrocław – rodzaje spraw

Każdy adwokat sprawy karne Wrocław codziennie styka się z wieloma zadaniami podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Oto niektóre przykłady warte przytoczenia:

– obrona w postępowaniu przygotowawczym – chodzi tutaj głównie o pomoc podczas prowadzenia dochodzenia oraz śledztwa

– fachowa obrona przed sądem karnym – adwokat do spraw karnych z Wrocławia zawsze będzie na miejscu, niezależnie od przebiegu sprawy.

– reprezentacja w postępowaniu karnym – tutaj adwokat może pełnić kilka, różnych funkcji, np. pełnomocnik pokrzywdzonego, oskarżyciel posiłkowy, oskarżyciel prywatny oraz parę innych.

– pomoc w przestępstwach narkotykowych – adwokat do spraw karnych z Wrocławia również pomoże każdej osobie, która jest powiązana z narkotykami. Chodzi tu głównie o zarzuty o posiadanie, produkcję, wytwarzanie, a także wprowadzanie do obrotu. Pod pojęciem narkotyki kryją się również wszelkie inne substancje psychoaktywne, niebezpieczne dla użytkowników, np. dopalacze

– uchylenie tymczasowego aresztu – jeśli podejrzany ma tzw. „czystą kartę” warto zastosować inny środek zapobiegawczy, aniżeli tymczasowy areszt. W tym wypadku świetnie się sprawdza dozór elektroniczny – jest to urządzenie, które monitoruje aktywność podejrzanego, głównie skupiając się na miejscu przebywania. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest tanie, a państwo nie ponosi dodatkowych kosztów utrzymania więźnia (nie trzeba mu zapewnić wyżywienia oraz odzieży).

Adwokat sprawy karne Wrocław – sprawy karne wykonawcze

Sprawy karne wykonawcze są bardzo ciekawe w pracy adwokata do spraw karnych z Wrocławia. Oto niektóre z nich:

– sprawa o odroczenie wykonania kary – jeśli kara w zakładzie karnym nie jest znacząca dla przebiegu resocjalizacji warto złożyć sprawę o odroczenie jej wykonania.

– sprawa o zatarcie skazania lub ukarania – jeśli oskarżony wykona karę może zgłosić się do adwokata o specjalizacji karnej o zatarcie skazania. Doświadczony prawnik może złożyć wniosek, na skutek którego kartoteka oskarżonego będzie mogła znowu być „czysta”.

– sprawa o warunkowe (przedterminowe) zwolnienie z odbywania kary – w każdym wyroku pozbawienia wolności widnieje zapis po jakim czasie oskarżony może ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia. Aby takie zwolnienie miało miejsce, warto skontaktować się z prawnikiem, który przyjrzy się sprawie i złoży odpowiedni wniosek w imieniu oskarżonego.